Profil wydziału

e-1-front-przyciety-800x230.jpg

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej został utworzony przez d. kadrę naukową Politechniki Lwowskiej w 1949 r., z Oddziału Architektury Wydziału Budownictwa, powstałego w 1945 r. Prace na rzecz ochrony zabytków i krajobrazów Śląska w okresie odbudowy miasta zdeterminowały tożsamość naukową Wydziału.

Rozwój WA PWr łączył zawsze poszanowanie dziedzictwa kulturowego z nowatorstwem, co potwierdza np. otwarcie pierwszego w Polsce kierunku Gospodarka Przestrzenna w 1991 r, jak również unikatowej specjalności Ochrona Zabytków na kierunku Architektura.
Wydział Architektury należy do przodujących ośrodków na terenie kraju, a jego tożsamość określają zarówno silne związki z miastem i regionem, jak i z zagranicą, realizowane poprzez otwarcie na najnowsze tendencje europejskie i światowe w zakresie kształcenia i badań naukowych.
Wydział dysponuje kilkoma laboratoriami i pracowniami badawczo–dydaktycznymi o wysoko specjalistycznym wyposażeniu w dziedzinie konserwacji zabytków, skanowania trójwymiarowego, GIS oraz badań współczesnych systemów konstrukcyjnych.