System kształcenia

architektura-wnetrza-stud2-800x230.jpg

Wydział Architektury prowadzi kształcenie na kierunku Architektura oraz Gospodarka Przestrzenna.

Na kierunku Architektura prowadzone są :

• studia stacjonarne I stopnia inżynierskie 4 letnie (po maturze)
  • studia stacjonarne II stopnia 1,5 roku (po studiach I stopnia inżynierskich lub jednolitych magisterskich)
  • MSc in Architecture (studia  stacjonarne II stopnia w języku angielskim), 1,5 roku (po studiach I stopnia inżynierskich lub jednolitych magisterskich)

Na kierunku Gospodarka Przestrzenna prowadzone są:

• studia stacjonarne 3,5 letnie I stopnia inżynierskie (po maturze)
  • studia stacjonarne 1,5 roku II stopnia (po studiach I stopnia inżynierskich lub jednolitych magisterskich).
  • MSc in Spatial Planning (studia  stacjonarne II stopnia w języku angielskim), 1,5 roku (po studiach I stopnia inżynierskich lub jednolitych magisterskich)

Najzdolniejsi absolwenci studiów II stopnia mogą kontynuować zdobywanie wiedzy w Szkole doktorskiej Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie architektura i urbanistyka.

Na Wydziale Architektury prowadzone są także studia podyplomowe o zasięgu krajowym w zakresie architektury krajobrazu, architektury wnętrz oraz urbanistyki i planowania przestrzennego, ze szczególnym uwzględnieniem problemów Dolngo Śląska.

Jakość kształcenia na Wydziale Architektury poddawana jest cyklicznym ocenom zewnętrznym  - w 2003 roku Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) przyznała akredytację kierunkowi Architektura i Urbanistyka, a w roku 2006 ten sam kierunek otrzymał akredytację z wyróżnieniem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, potwierdzoną w 2010 r. Wydział posiada Akredytację Instytucjonalną PKA,  z oceną wyróżniającą , przyznaną kierunkowi Architektura do roku 2022, akredytację PKA, z oceną pozytywną, przyznaną kierunkowi Gospodarka Przestrzenna od roku 2011 oraz Akredytację międzynarodową AESOP  (Certificate of Quality ), przyznaną kierunkowi Gospodarka Przestrzenna od 2015 roku.

W wyniku akredytacji Wydział Architektury, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uzyskał kategorię naukową B na lata 2017 - 2020.