Wydział Architektury PWr otrzymał środki na realizację zadań z wniosku, pt.: „Nowe międzynarodowe programy nauczania na Wydziale Architektury z zastosowaniem formuły zdalnej i mieszanej” (numer PPI/SPI/2020/1/00102) w ramach projektu Spinaker. Konkurs ogłoszony przez Narodową Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wesprze 11 zgłoszonych szkół letnich:
- Adaptation of Historic Interiors to the New Function, with Elements of Photogrammetry and Design Thinking
- Bioclimatic Architecture
- Building Structures Design
- Drawing, Painting and Composition Workshop
- Experimental Design – Ouo / University of Universities
- General Construction 1
- Innovative Design Studio: Forming the Public Architecture with Landscape in the Built Environment
- Practical Design Boost
- Renewal of Space Between Buildings
- Theory and History of Architecture of the First Half of the XX Century and its Protection
- Universal Design in Architecture
Intensywne kursy międzynarodowe odbędą się latem 2022 i będą prowadzone w formie zdalnej oraz hybrydowej. W ramach realizacji projektu nauczyciele akademiccy wezmą udział w zagranicznych wizytach studyjnych i szkoleniach oraz kursach z nowoczesnych metod nauczania. Następnie będą mieli możliwość opracowania materiałów dydaktycznych i programów nauczania, również w oparciu o sprzęt zakupiony w ramach udzielonego finansowania. Wspominane narzędzia umożliwią również prowadzenie zajęć, w szczególności zdalnych.
Szczególnie ważne są stypendia wyjazdowe dla studentów międzynarodowych, dzięki którym uczestnicy szkól letnich zrealizują stacjonarną część zajęć. Oprócz aktywności, seminariów i warsztatów na Wydziale, studenci będą mieli okazję poznać Wrocław, polską kulturę i wziąć udział w wycieczkach krajoznawczych. Program wspiera też promocję oferowanych szkół letnich, a po ich realizacji włączenie opracowanych kursów w stałą ofertę międzynarodowej dydaktyki na Wydziale Architektury PWr.