Projekt WA PWr „Nowe międzynarodowe programy nauczania na Wydziale Architektury z zastosowaniem formuły zdalnej i mieszanej” otrzymał grant NAWA.

Data: 01.07.2021

wa_pwr_2021.jpg

Wydział Architektury PWr otrzymał środki na realizację zadań z wniosku, pt.: „Nowe międzynarodowe programy nauczania na Wydziale Architektury z zastosowaniem formuły zdalnej i mieszanej” (numer PPI/SPI/2020/1/00102) w ramach projektu Spinaker. Konkurs ogłoszony przez Narodową Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wesprze 11 zgłoszonych szkół letnich:
  1. Adaptation of Historic Interiors to the New Function, with Elements of Photogrammetry and Design Thinking
  2. Bioclimatic Architecture
  3. Building Structures Design
  4. Drawing, Painting and Composition Workshop
  5. Experimental Design – Ouo / University of Universities
  6. General Construction 1
  7. Innovative Design Studio: Forming the Public Architecture with Landscape in the Built Environment
  8. Practical Design Boost
  9. Renewal of Space Between Buildings
  10. Theory and History of Architecture of the First Half of the XX Century and its Protection
  11. Universal Design in Architecture

Intensywne kursy międzynarodowe odbędą się latem 2022 i będą prowadzone w formie zdalnej oraz hybrydowej. W ramach realizacji projektu nauczyciele akademiccy wezmą udział w zagranicznych wizytach studyjnych i szkoleniach oraz kursach z nowoczesnych metod nauczania. Następnie będą mieli możliwość opracowania materiałów dydaktycznych i programów nauczania, również w oparciu o sprzęt zakupiony w ramach udzielonego finansowania. Wspominane narzędzia umożliwią również prowadzenie zajęć, w szczególności zdalnych.

Szczególnie ważne są stypendia wyjazdowe dla studentów międzynarodowych, dzięki którym uczestnicy szkól letnich zrealizują stacjonarną część zajęć. Oprócz aktywności, seminariów i warsztatów na Wydziale, studenci będą mieli okazję poznać Wrocław, polską kulturę i wziąć udział w wycieczkach krajoznawczych. Program wspiera też promocję oferowanych szkół letnich, a po ich realizacji włączenie opracowanych kursów w stałą ofertę międzynarodowej dydaktyki na Wydziale Architektury PWr.
Więcej informacji o grantach NAWA otrzymanych przez Politechnikę Wrocławską dostępnych jest pod poniższym linkiem: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/nasi-studenci-zwyciezyli-w-miedzynarodowym-konkursie-coliving-california-12077.html