Historia Wydziału Architektury

prof-broniewski-wyklad.jpg

Wydział Architektury funkcjonuje w strukturze organizacyjnej Politechniki Wrocławskiej od 1945 roku, początkowo jako Oddział Architektury przy Wydziale Budownictwa, a od 1949 roku jako samodzielny Wydział.

Od 1950 roku Wydział Architektury ma pełnię praw akademickich do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych, a od 1960 roku, nieprzerwanie, uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego.

Specyfikę Wydziału Architektury określają dwie tradycje: twórcza tradycja lwowskiej szkoły architektury, uosobiona w sylwetkach profesorów - pionierów, współtworzących uczelnię w powojennym Wrocławiu oraz tradycja miejsca - ucieleśniona w gmachu, odziedziczonym po Królewskiej Szkole Budowy Maszyn.