Logowanie

 

Wydział Architektury

dr inż. Anna Andrzejewska

dr inż. Anna Katarzyna Andrzejewska, adiunkt badawczo-dydaktyczny, na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, w Katedrze Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej

  • Architekt krajobrazu,
  • Urbanista,
  • Planista przestrzenny.

Mój dorobek dydaktyczny stanowią wykłady, a także zajęcia projektowe, laboratoryjne i seminaryjne, które są ściśle związane z moimi badaniami naukowymi, a także praktyką zawodowo-projektową w dziedzinie urbanistyki i planowania przestrzennego.

Wykaz najważniejszych osiągnięć dydaktycznych:

  1. Prowadzone zajęcia na studiach stacjonarnych z 24 kursów (GP – 15 i AiU - 9).
  2. Promotor i recenzent prac dyplomowych - w tym: inżynierskich i magisterskich na kierunku gospodarka przestrzenna.
  3. Członek/Sekretarz komisji dyplomowych kierunku gospodarka przestrzenna.
  4. Autor 7 nowych, akredytowanych kursów na studiach stacjonarnych.
  5. Prowadzenie zajęć na studiach niestacjonarnych – podyplomowych „Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne” z 2 kursów: Uwarunkowania przyrodnicze w planowaniu przestrzennym i Pracownia dyplomowa.
  6. Promotor prac dyplomowych na studiach niestacjonarnych – podyplomowych.
  7. Uczestnik Kursu Dydaktyki Szkoły Wyższej dla Pracowników Politechniki Wrocławskiej.

Mój dorobek naukowy mieści się w zakresie dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, w tym dyscypliny: architektura i urbanistyka. Główne obszary badań naukowych dotyczą w szczególności zagadnień takich jak: gospodarowanie przestrzenią miejską, kształtowanie terenów zieleni - tzw. zielona infrastruktura, urbanistyka modernizmu, badanie zapisów ustaleń planistycznych i ich wpływ na zmiany klimatu, a także na jakość życia.

Mój dorobek zawodowy jest poparty kilkuletnim doświadczeniem zawodowo-projektowym w ramach stałej współpracy z jednym z biur projektowych na terenie Wrocławia, ale także współprac na bazie indywidualnych zleceń. Jestem współautorką kilkudziesięciu opracowań planistycznych (miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, wraz z opracowaniami towarzyszącymi: prognozy oddziaływania na środowisko, czy tzw. wnioski rolne).

Proponowana tematyka prac dyplomowych na I i II stopniu:

  • Koncepcje miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
  • Projekty urbanistyczne zagospodarowania przestrzennego.
  • Przekształcenia przestrzenne miast.
  • Zielona infrastruktura.
  • Analizy planistyczno-urbanistyczne w odniesieniu do zmian klimatu, czy jakości życia.
  • Badanie jakości przestrzeni publicznych w odniesieniu do ustaleń planistycznych.
  • Inne…
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję