100-lecie założenia Towarzystwa Urbanistów Polskich - TUP (1923-2023)

Data: 13.02.2023

W tym roku mija 100 lat od chwili założenia Towarzystwa Urbanistów Polskich (TUP). Z okazji jubileuszu wydana została monografia pt. Stulecie Towarzystwa Urbanistów Polskich 1923-2023”, która prezentuje dzieje TUP w różnych okresach historii Polski na tle szeroko zarysowanych uwarunkowań społecznych i politycznych, a także w kontekście najważniejszych przeobrażeń przestrzennych.

Miło nam poinformować, że współautorką monografii wydanej przy wsparciu Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki jest profesorka naszej uczelni - dr hab. inż. arch. Magdalena Belof z Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej. Przedpremiera książki odbyła się w dniu 28 stycznia 2023 r. na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, podczas konferencji jubileuszowej „Retrospekcja – 100 lat założenia Towarzystwa Urbanistów Polskich”. Wkrótce powinna być dostępna nieodpłatnie na stronach NIAIU (Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki) w wersji elektronicznej.
100-lecie_zalozenia_towarzystwa_urbanistow_polskich_-_tup_1923-2023.jpg
Na zdjęciu: autorki i autorzy książki „Stulecie Towarzystwa Urbanistów Polskich 1923-2023” podczas jej  promocji. Od lewej: Elżbieta Przesmycka, Magdalena Belof, Janusz Korzeń, Anna Aneta Tomczak, Tomasz Majda, Małgorzata Barbara Havel (fot. Anna Pyziak)