2-dzy na świecie!

Data: 28.04.2023

Zespół studencki WA: Alicja Smoczyk, Iwona Kin i Paweł Mordeja wyprzedził 172 zespoły z całego świata i otrzymał 2-gą nagrodę w międzynarodowym konkursie „Emotions on Display - Museum Design” za projekt PATHWAYS.

„Rozpoczynasz swoją podróż. Brak jasnego celu, jeszcze mniej wskazówek. Pojawiasz się przy wejściu do tajemniczego budynku. Kierując się wyłącznie wewnętrznymi instynktami, decydujesz się wejść do tajemniczej konstrukcji.” – niczym Mistrzowie Gry w grze wyobraźni - tak zapraszają nas autorzy projektu do zanurzenia się w snutej opowieści.

W opinii jednego z jurorów: „… układ proponuje wyjątkową podróż zaprojektowaną tak, aby przeprowadzić gościa przez mnóstwo stanów emocjonalnych i psychicznych. Pomimo industrialnego charakteru, zarówno pod względem planu, jak i materialności, stworzone „czyste” przestrzenie potrafiły przytłoczyć swoją pozorną prostotą, wywierając silne wrażenie na psychice.”

Praca powstała przy konsultacjach dra Bartosza Adamiczki i mgra Tomasza Bromy.

Gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie i jego wynikach w linku poniżej: