Europejski sukces Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Data: 08.03.2024

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej odniósł duży sukces.
W lutym 2024 roku rozpoczęliśmy udział projekcie LIFE BE-WoodEN – Buildings and Education in Wood Ecosystem for the New European Bauhaus, pod patronatem Komisji Europejskiej. Ten projekt ma na celu promowanie zrównoważonego podejścia do budownictwa i ma duże znaczenie dla przyszłości europejskich społeczności.

Dzięki naszej współpracy z renomowanymi instytucjami z całej Europy, takimi jak Uniwersytet Genueński czy Europejska Rada Architektury, zespół badawczy Wydziału Architektury w składzie: dr hab. Joanna Jabłońska, dr hab. Przemysław Nowakowski, dr Anna Miśniakiewicz pod kierownictwem dra Wacława Szarejko został doceniony i zaproszony do udziału w tym projekcie. LIFE BE-WoodEN koncentruje się na dekarbonizacji i zwiększeniu obiegu zamkniętego w budynkach, a także na promowaniu wykorzystania materiałów pochodzenia biologicznego, w szczególności drewna, w budownictwie.

Jesteśmy dumni, że nasz wydział jest jedynym partnerem reprezentującym Polskę w tym projekcie.
To wspaniałe wyróżnienie i dowód na to, że nasze badania i wysiłki na arenie międzynarodowej przynoszą rezultaty.

Dziękujemy koordynującej projekt prof. Giovannie Franco z UniGe, wszystkim Partnerom, całemu zespołowi Nebinar! oraz Architects’ Council of Europe za wsparcie i zaangażowanie w rozwój naszej współpracy.
Ten projekt stanowi kolejny krok w budowaniu lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich. Jesteśmy pełni nadziei i gotowi na ekscytującą podróż w kierunku tworzenia piękniejszego, bardziej ekologicznego świata!

dji_0749.jpeg