Form Factory

Data: 03.10.2023

Dr Jerzy Łątka z naszego Wydziału jest współzałożycielem międzynarodowego zespołu badawczo –  edukacyjnego Form Factory, który zajmuje się eksperymentalnymi konstrukcjami przestrzennymi i rozwiązaniami materiałowymi.

W tym roku wraz z dr. Mauricio Morales-Beltranem z Yasar University w Izmirze (Turcja) oraz ir. Peterem Eigenraamem z TU Delft (Niderlandy), naukowcy poprowadzili warsztaty dla grupy ponad 90 studentów z Universidad Católica del Norte w Chile. W ciągu zaledwie tygodnia studenci opracowali projekty a następnie zbudowali dwa pawilony, które wpisywały się w kontekst pustyni i oceanu a także wykorzystywały wiatr jako element nadający formę oraz dźwięk obiektom.