Konferencja ‘Centrality in the Age of Dispersion’ 2024: POST-CONFERENCE INFO

Data: 17.10.2024

W dniach 25-27 września odbyła się druga edycja międzynarodowej konferencji „Centrality in the Age of Dispersion” organizowanej przez Katedrę Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej z naszego Wydziału. Tutaj można obejrzeć zdjęcia z konferencji, a tutaj mapę prezentującą miasta, z których przyjechali prelegenci. Konferencję wsparli liczni patroni.

Poniżej kilka faktów opisujących to wydarzenie.

- w Konferencji wzięły udział 72 osoby, w tym 60 przedstawicieli instytucji polskich (83%), po dwie osoby z Włoch i Ukrainy oraz po jednej osobie z: Rumunii, Serbii, Szwajcarii, Australii, Austrii, Niemiec, USA, Hong Kongu i Izraela

- 49 Uczestników reprezentowało uczelnie techniczne (68%), 14 uniwersytety (19%), 3 osoby pochodziły z instytucji badawczych, dwie z uniwersytetu ekonomicznego, a pojedyncze osoby z: uniwersytetu przyrodniczego, dewelopera oprogramowania, społeczności i centrum aktywności lokalnej

- na Konferencji wygłoszone zostały 44 referaty, czyli 69% wszystkich 64 zgłoszeń

- w trakcie konferencji odbyło się 9 sesji równoległych, 2 specjalne sesje plenarne, szkolenie ESRI, wystawa prac, wycieczka, a oprócz tego 4 przerwy kawowe, 2 lunche i 1 kolacja.

Kolejna edycja odbędzie się za dwa lata – we wrześniu 2026. Już teraz zapraszamy!