Nagroda artystyczna dla dr hab. Karoliny Jaklewicz, prof. PWr

Data: 20.10.2022

Société Académique Arts-Sciences-Lettres w Paryżu nagrodziło dr hab. Karolinę Jaklewicz, prof.uczelni Srebrnym Medalem Sztuki, Nauki i Literatury. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w niedzielę 16 października 2021 r. w Hotelu Intercontinental Paris Le Grand, w obecności ponad 400 osób, w tym wielu osobistości międzynarodowego świata kultury. Założone w 1915 roku Société Académique Arts-Sciences-Lettres działa pod patronatem Prezydenta Republiki oraz Académie Française. Co roku ASL, poprzez przyznanie nagrody, wyróżnia osoby wybitnie zasłużone na polach sztuki, nauki oraz literatury. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody są m.in. Frédéric i Irène Joliot-Cuire, Louis Lumière, Sidonie-Gabrielle Colette, Sacha Guitry, Yehudi Menuhin, Olivier Messiaen czy Simone Veil.