Nagroda dla DREWNIANEGO UCHA

Data: 20.01.2023

Zespół studentów naszego wydziału, w składzie: Alicja Anioł, Jakub Polański i Błażej Błażejewski otrzymał 2-gą nagrodę w konkursie „Design Wood Challenge – Projekt koncepcyjny aktywatora społecznego w technologii drewnianej” za projekt DREWNIANE UCHO.

Konstrukcja pawilonu z dachem w kształcie odwróconego lejka działa jak naturalny kondensator dźwięków, dzięki czemu stojąc przy ziemi można przysłuchiwać się naturalnym odgłosom przyrody: szumowi wiatru i liści, śpiewom ptaków czy skrzypieniu drewna nawet w sytuacji osłabionego słuchu. Zróżnicowane nasilenie dźwięków w różnych strefach pawilonu pozwala na odnalezienie najbardziej komfortowego dla siebie punktu. Pozostałe części służą ponadto jako miejsce integracji lokalnej społeczności.

W opinii Jury: „Nagroda została przyznana za stworzenie inspirowanej naturą formy pawilonu oraz zwrócenie uwagi na oddziaływanie architektury na wszystkie zmysły człowieka. (…) Jury doceniło ideę wykorzystania formy architektonicznej do wzmocnienia wrażeń słuchowych oraz przeprowadzone przez autorów poszukiwania kształtu, który będzie odpowiadał założonej w koncepcji funkcji. (…)".

Praca powstała pod opieką mgra Tomasza Bromy i dra Bartosza Adamiczki, przy konsultacjach prof. Joanny Jabłońskiej

Więcej informacji o konkursie: https://burkietowicz.pl/design-wood-challange/

Gratulujemy!