Organizational Learning in Urban Innovation Projects

Data: 24.01.2023

W minioną środę tj. 18/01/2023 odbyło się na naszym Wydziale spotkanie otwierające nowy projekt badawczy URBIN "Organizational Learning in Urban Innovation Projects". Projekt jest finansowany na lata 2023-2025 ze środków NCN w ramach konkursu OPUS LAP, a jego celem jest analiza sposobów wdrażania innowacji w miastach oraz rekomendacje dotyczące sposobów uczenia się instytucjonalnego („how cities learn”). W spotkaniu uczestniczyli nasi partnerzy z University Centre for Energy Efficient Buildings, Czech Technical University in Prague oraz Manchester Urban Institute, The University of Manchester. Ze strony WA PWr partnerem tego projektu jest Katedra Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej, a koordynatorem prof. Łukasz Damurski. W trakcie spotkania nastąpiło zapoznanie członków zespołu (którzy dotychczas spotykali się wyłącznie zdalnie), wypracowanie akronimu projektu (po długiej dyskusji stanęło na URBIN) oraz ustalenie planu działania na najbliższe miesiące. W ramach współpracy planowane są badania terenowe w Pradze i we Wrocławiu, wystąpienia konferencyjne, seminaria oraz publikacje naukowe. O efektach prac nad tym ciekawym projektem na pewno będziemy jeszcze informować.