Współpraca z Fundacją „Europejska Perła Baroku”

Data: 17.02.2022

Politechnika Wrocławska reprezentowana przez Prorektora ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Dariusza Łydżbę i Dziekana Wydziału Architektury PWr prof. dr hab. inż. arch. Barbarę Gronostajską wraz z Fundacją „Europejska Perła Baroku” reprezentowaną przez Prezesa Fundacji ks. Mariana Kopko i Członka Zarządu Grzegorza Żurka podpisały ramową umowę o współpracy. Na spotkaniu, które odbyło się w dn. 27 listopada 2021 w siedzibie Fundacji „Europejska Perła Baroku” w Krzeszowie strony podkreśliły chęć o dbanie i ochronę Opactwa Krzeszowskiego oraz dziedzictwa zbudowanego Dolnego Śląska. Podkreślono istotne walory kulturowe i tradycję, a w tym kontekście dostrzeżono pole do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń. Postanowienia umowy będą realizowane w formie cyklicznych plenerów malarsko-rysunkowych i wizyt edukacyjno-konserwatorskich dla studentów Uczelni, prowadzenie wybranych prac semestralnych czy naukowych w oparciu o zagadnienia związane z zabudowaniami i terenami Opactwa, a także wspólnie organizowanych wystaw czy warsztatów.

Zdjęcie ilustracyjne i wykonane w Krzeszowie z uprzejmości Fundacji. Logotypy pochodzą z materiałów dla prasy  PWR i Fundacji. Zdjęcie na banerze: Piotr Jadczyk (przedruk za zgodą Autora).

Uroczyste podpisanie umowy