Prestiżowa publikacja badaczki z Wydziału Architektury PWr

Data: 16.03.2023

W czasopiśmie  Archaeometry opublikowano artykuł pt. "Inca builders at Machu Picchu National Archaeological Park" za 200 punktów autorstwa m.in. dr inż. arch. Anny Kubickiej-Sowińskiej, pracowniczki technicznej Laboratorium Skanowania i Modelowania 3D Wydziału Architektury PWr. Badaczka będąc członkiem zespołu badawczego Centrum Studiów Andyjskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dirección Desconcentrada de Cultura de Cusco zaprezentowała wyniki badań metrologicznych architektury inkaskiej w Machu Picchu i Chachabamba.
Zapraszamy do lektury i serdecznie gratulujemy!