Przemyśleć zieleń. Zielona i błękitna infrastruktura w zabudowie śródmiejskiej

Data: 20.02.2023

re-green-konferencja-2023-baner.gif

W imieniu Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapraszamy na konferencję naukową pt. "Przemyśleć zieleń. Zielona i błękitna infrastruktura w zabudowie śródmiejskiej", która odbędzie się w dniach 18–19 maja 2023 we Wrocławiu (w formule hybrydowej).

Szeroko zakrojona tematyka konferencji sprzyjać ma skonfrontowaniu poglądów przedstawicieli różnych dyscyplin i środowisk na sytuację zieleni i wody na intensywnie zabudowanych zabytkowych obszarach miejskich. W zakres tej tematyki wchodzą zarówno historyczne i urbanistyczne uwarunkowania  miejsca i roli zieleni w strefach zabudowy o chronionych prawem wartościach zabytkowych (znajdujące odzwierciedlenie w wytycznych konserwatorskich), jak i kwestie związane z funkcjonowaniem nowoczesnych miast, obejmujące między innymi takie zagadnienia jak efekt MWC, zagospodarowanie i jakość wód opadowych, rekomendacje dla stosowania określonych form nawierzchni (kamiennej, ażurowej) i ich całoroczne utrzymanie czy też strategie organizacji komunikacji samochodowej i miejsc postojowych w kontekście zwiększania obszarów zieleni w mieście.
Pragniemy poinformować, że do 6 marca 2023 możliwe jest zgłaszanie wystąpień. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronach Politechniki Wrocławskiej (https://re-green.pwr.edu.pl) i Uniwersytetu Wrocławskiego (http://wnhip.uni.wroc.pl/STRONY/JEDNOSTKI/Pracownia-Dokumentacji-Zabytkow-Sztuki/konferencje)
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Z poważaniem,
w imieniu organizatorów