Reprezentacja WA na międzynarodowej konferencji poświęconej ochronie zdrowia

Data: 22.06.2022

W dniach 16-17 czerwca w Rostocku w Niemczech odbywała się międzynarodowa konferencja poświęcona ochronie zdrowia. W tym roku część konferencji poświęcono architekturze szpitalnej w panelu pt. „Szklane Szpitale. Lecząca architektura” a jedną z osób prezentujących był dr. hab. inż. arch. Piotr Gerber. W warsztatach partnerskich wzięła udział trójka studentów, prezentując swoje magisterskie prace dyplomowe. Julia Wicher przedstawiła koncepcje tymczasowego modułowego szpitala zakaźnego lub rezerwowego. Aleksandra Jówko zaprezentowała swoją wizję Centrum Wczesnej Rehabilitacji we Wrocławiu, zakładającego adaptację i rozbudowę Szpitala przy ulicy Poświęckiej. Natomiast Mikołaj Tymecki przybliżył uczestnikom konferencji ideę Alzheimerowskiego Centrum Medycznego, które miałoby powstać na terenach zabytkowej Cukrowni na Klecinie. Prace spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. Rozmowę na temat projektów podjął ze studentami między innymi Minister Infrastruktury Kraju Związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.