ReSa - nowy projekt badawczo-rozwojowy pracowników WA

Data: 10.01.2022

Naukowcy z Wydziału  Architektury rozpoczęli projekt badawczo-rozwojowy, którego głównym celem jest opracowanie innowacyjnego systemu warstwowych paneli samonośnych dla jednostki mobilnej o funkcji rekreacyjnej ReSa, przeznaczonej do czasowego wykorzystania na terenach turystycznych. Zespół w składzie: prof. Barbara Gronostajska, prof. Waldemar Bober, dr inż. arch. Roman Czajka, dr inż. arch. Przemysław Stobiecki, dr inż. arch. Kajetan Sadowski, dr inż. arch. Jakub Onyszkiewicz oraz dr inż. arch. Anna Berbesz, będzie zajmował się opracowaniem systemu paneli z pokryciem z płyt prasowanych z betonu GRC, zapewniających odpowiednie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Badania będą obejmowały kształtowanie formy geometrycznej powłok panelowych oraz systemów ich połączeń. W ramach badań zostanie także przeprowadzona analiza optymalizacyjna rozwiązań technologicznych i konstrukcyjno-architektonicznych obiektu w tym testów wytrzymałościowych i skuteczności izolacyjnej. Prace badawcze realizowane są w ramach konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przy współpracy z firmą Leg-Tur.

resa.jpg