Współpraca z Parkiem Wielokulturowym Starą Kopalnią w Wałbrzychu

Data: 17.02.2022

Dzięki wsparciu Prorektora ds. Współpracy prof. dr hab. inż. Dariusza Łydżby i profesora Jerzego Detyny z Wydziału Mechanicznego PWr, przedstawiciele Wydziału Architektury (WA), reprezentujący Politechnikę Wrocławską mieli możliwość uściślić współpracę z Parkiem Wielokulturowym Starą Kopalnią w Wałbrzychu (PWSK). Obok Prorektora ramową umowę o współpracy podpisali Jan Jędrasik Dyrektor PWSK i Dziekan WA PWr prof. Barbara Gronostajska. Stara Kopalna jest unikatowym w Polsce zespołem zabytków poprzemysłowych i atrakcji turystycznych, który oferuje bogate źródło wiedzy oraz doświadczenia. Zgłębianie i propagowanie tych wartości stawowi cel obu stron, co otwiera pole do wzajemnej współpracy naukowej, badawczej, projektowej czy edukacyjnej. W ramach wspólnej działalności planowane jest, m.in. prowadzenie prac studenckich i doktoranckich w oparciu o tematy dotyczące rozwoju PWSK, realizacja praktyk, wspólnych sympozjów i konferencji. Partnerzy dołożą starań, aby wynikami kooperacji zainteresować regionalną społeczność.

Stara Kopalnia