Sukces w międzynarodowym konkursie

Data: 11.01.2022

makieta.png

Karolina Indyk laureatką Artistory Cultural Architecture Competition

Karolina Indyk, absolwentka Wydziału Architektury, została laureatką konkursu Artistory Cultural Architecture Competition!

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu przestrzeni, w której artyści będą mogli poświęcać się tworzeniu sztuki, spotykać oraz prezentować swoje dzieła. Klub artystyczny miał być miejscem sprzyjającym rozwojowi sztuk wszelkiej maści, jego forma miała czerpać inspirację ze świata sztuki oraz artystów i ich życia, program funkcjonalny miał zapewnić równoczesną współpracę grup artystycznych o różnej liczebności a całość miała nieustannie ewoluować i zmieniać się w czasie. Na lokalizację klubu organizatorzy konkursu wybrali działkę w paryskiej gminie Vaujours.

Od Autorki:

Moją odpowiedzią na zadanie konkursowe jest projekt tymczasowej instalacji z rusztowań, inspirowanej współczesnymi rzeźbami oraz Land Artem z wpisanym w nią systemem kładek i ramp prowadzącym do modułów pracowni i przestrzeni wspólnych. Ilość skrytych pod membranami pracowni w trzech wariantach jest zmienna -  artyści sami decydują ile modułów jest im potrzebne. Obiekt może funkcjonować jako galeria sztuki, miasteczko artystyczne, centrum lokalnej społeczności lub ogród – został zaprojektowany jako uniwersalna przestrzeń, unosząca się ponad terenem, która z czasem może się powiększyć lub całkowicie zniknąć.

Konkurs był realizowany w ramach pracy dyplomowej magisterskiej, jego wyniki zostały ogłoszone 29 września 2021 roku. Promotorem pracy był dr inż. arch. Tomasz Myczkowski.

Gratulujemy!

projekt prezentowany jest na stronie: https://uni.xyz/competitions/artistory/entries