Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr inż. arch. Ilony Tarczyńskiej

Data: 22.03.2023

Żegnamy dziś, drogą nam Panią dr inż. arch. Ilonę Tarczyńską, wieloletniego pracownika Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, czynną architektkę o wielu realizacjach, laureatkę konkursów architektonicznych, członkinię SARP i naszą Koleżankę współtworzącą Zakład Podstaw Projektowania Architektonicznego.

To praca ze studentami rozpoczynającymi edukację na naszym Wydziale, najmocniej określa Ją w naszej pamięci. Pamiętamy zaangażowanie Pani dr Tarczyńskiej w problemy studentów pierwszego roku, których starała się łagodnie wprowadzać w świat projektowania, podtrzymując entuzjazm i chroniąc przed surowością ocen.

Pozostawała nieobojętna na sprawy społeczności Zakładu i Wydziału, miała dar i ambicję integrowania otaczających ją osób. Wielu z nas doświadczyło Jej zainteresowania i pomocy. Wszystkim , którzy zetknęli się z Panią dr Tarczyńską znana była Jej życzliwość, wielkoduszność i koleżeństwo, które były dla Niej rzeczami najbardziej oczywistymi, ofiarowanymi z naturalną, kresową elegancją.

Trudno nam przychodzi Panią pożegnać, Pani Doktor.

Rodzinie – wyrazy najgłębszego współczucia i słowa pocieszenia