Zaproszenie do udziału w badaniach eye-trackingowych

Data: 07.03.2022

Zachęcamy do udziału w badaniach eye-trackingowych dotyczących postrzegania architektury i zabytków prowadzonych przez dr inż. arch. Martę Rusnak. Jeżeli są Państwo zainteresowani tym, czego dotyczą, to autorka opowiada o tym w filmach na YouTube:

Celem projektu jest zdiagnozowanie, na ile odmiennie na dziedzictwo architektoniczne patrzą osoby związane lub nie związane z nim kulturowo. W tym celu do udziału w badaniu zaproszonych będzie 160 rodowitych Polaków mieszkających przynajmniej od 4 lata w obrębie aglomeracji wrocławskiej, jak również 160 obcokrajowców przebywających we Wrocławiu krócej niż 2 lata.

Uczestnikami badania, niezależnie od pochodzenia, mogą być osoby, które są w stanie bez okularów oglądać na ekranie swojego monitora obrazy i czytać średniej wielkości litery. Nie jest wymagane, aby były pozbawione wszelkich wad wzroku. W badaniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie poniżej 60 roku życia, które widzą obuocznie.

Każdy z uczestników badania uzyska:
- wynik bezpłatnego kompleksowego badania wzroku*, na postawie którego można wykonać korekcję okularową
-20% zniżka na okulary wykonane w salonie optycznym Genius Eyes,
-bon towarowy o wartości 40zł,
-wsparcie badań naukowych i ochrony dziedzictwa kulturowego.
* - komercyjna cena takiego badania to 150 zł; w ramach projektu to badanie jest bezpłatne

Miejscem prowadzenia badań jest salon optyczny Genius Eyes znajdujący się przy ulicy Dokerskiej 7 we Wrocławiu (http://geniuseyes.pl/)

Badanie składa się z trzech części:
1. Wyrażenie zgody na udział w badaniach naukowych (około 5-10 minut)
2. Szczegółowe badanie wzroku – część I (zazwyczaj około 30 minut)
3. Rejestracja eye trackingowa (około 25 minut)
4. Wypełnienia ankiety i badania wzroku – część II (zazwyczaj około 25 minut).

Jeśli są Państwo zainteresowani, to proszę wypełnić formularz dostępny na stronie

Podane dane kontaktowe pozwolą badaczom na dalszą organizację badania. Jednocześnie jeśli chcieliby Państwo zadać dodatkowe pytania, to można je zapisać na końcu tego formularza, by uzyskać odpowiedzieć mailowo lub telefonicznie, zgodnie z preferowanym przez Państwa sposobem.

Wszystkie badania są bezinwazyjne. Do niedogodności należy jedynie konieczność pozostania we względnym bezruchu w trzeciej części badania w czasie oglądania ilustracji prezentowanych na ekranie. Osoby badane, zgodnie z obowiązującym prawem,  będą mogły w dowolnym momencie zrezygnować z uczestnictwa w badaniach, bez podawania przyczyny rezygnacji.  Dane uczestników pozostaną anonimowe i jako takie będą analizowane i wykorzystane do napisania publikacji naukowych.

Na badania serdecznie zapraszają
dr inż. arch. Marta Rusnak (kierownik projektu), dr inż. Marta Szmigiel (optyk, optometrystka), dr inż. Malwina Geniusz (terapeutka widzenia, optometrystka) oraz mgr inż. Monika Magdziak-Tokłowicz (mechanik, specjalista ergonomii pojazdów).