"Baza turystyczna dla rowerzystów nad Jeziorem Dąbie"

Data: 25.04.2022

Pani Aleksandra Jówko z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej za pracę dyplomową inżynierską: „Baza turystyczna dla rowerzystów nad Jeziorem Dąbie” otrzymała Nagrodę Specjalną związaną z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i wyrównaniu ich szans, w ramach XII edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową odnoszącą się tematycznie do Województwa Zachodniopomorskiego.

Komisja Konkursowa w uzasadnieniu  nagrody za projekt dyplomowy   Aleksandry Jówko stwierdziła: ”Nagroda za opracowanie inkluzywnej przestrzeni dostosowanej dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, łatwej w odczycie o intuicyjnym układzie i przyjaznej człowiekowi. W swojej pracy autorka nie pozwoliła na marginalizację osób ze szczególnymi potrzebami i zapewniła im szanse na optymalnie możliwy dostęp do wszystkich oferowanych usług. Dzięki takiemu podejściu, gdzie człowiek i jego potrzeby jako odbiorcy traktowane są priorytetowo, gdzie piękno i estetyka pozostają w synergii z użytecznością, można tworzyć dobrą architekturę, która niesie korzyść i rozwój całemu społeczeństwu”*. Praca dyplomowa powstała pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Ewy Cisek, prof. uczelni.

Organizatorem konkursu jest Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Celem konkursu jest prezentacja innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych planowanych na terenie Województwa. W edycjach XI i XII Konkursu brali udział dyplomanci i studenci z całej Polski.

Więcej na temat konkursu*: http://www.forma.zut.edu.pl/konkursmarszalka2022.php

Nagrodzona praca dyplomowa, autor: Aleksandra Jówko: „Baza turystyczna dla rowerzystów nad Jeziorem Dąbie”.