Rural Bookmark - obiekt zaprojektowany przez Justynę Pater

Data: 31.03.2022

01_front.jpg
Lokalizacja wyjściowa to Kalasar w stanie Rajasthan, istnieje jednak możliwość zastosowania tego projektu w innych regionach Indii. Biblioteka składa się z modułowych i powtarzających się elementów. Ich prosta konstrukcja umożliwia zmianę materiału, z którego są zbudowane, w zależności od dostępności lokalnych surowców. W Indiach powszechnym problemem jest brak dostępu do wody, dlatego projektowany budynek posiada systemy pozyskiwania jej z różnych źródeł - system zbierania deszczówki z powierzchni dachu oraz system łapaczy rosy i mgły. Biblioteka została zaprojektowana tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców.  Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest przechowywanie książek, staje się lokalnym centrum kultury oraz wspiera dzieci i kobiety w kontynuowaniu edukacji.  Jest to bezpieczne miejsce na wsi, które stwarza możliwości rozwoju dla każdego użytkownika.

Komplet materiałów obejrzycie na stronie organizatora: https://uni.xyz/competitions/bookmark-20/entries

Gratulacje Pani Justyno!

opis projektu_Rural Bookmarkikona-doc.jpg