Kampus Prusa

Wydział Architektury zajmuje oddalony od głównego kampusu Politechniki Wrocławskiej, zlokalizowany przy ul. Bolesława Prusa 53/55 teren dawnej Królewskiej Szkoły Budowy Maszyn i Szkoły Bodowlanej, w granicach którego znajduje się kilka zabytkowych budynków, mieszczących sale dydaktyczne, pomieszczenia administracyjne i laboratoria.

Powierzchnia terenu kampusu Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej wynosi 1,10 ha.

W kampusie znajdują się, poza gmachem głównych jeszcze dwa budynki zabytkowe: odrestaurowana willa z 1903 r, mieszcząca pomieszczenia naukowo-dydaktyczne oraz laboratoria (LabScan 3D i laboratorium techniczno-konserwatorskie), tzw. „Tołpówka” oraz, wzniesiona w  1905r. dawna kotłownia, rozbudowana i zaadaptowana na potrzeby biblioteki w 2016r.

Kampus Wydziału Architektury - Kampus Prusa