Wydział Architektury

dr inż. arch. Przemysław Wojsznis

Dr inż. arch. Przemysław Wojsznis

Zatrudniony od 2010 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej na stanowisku adiunkta dydaktycznego.

Zawodowo zajmuje się dydaktyką na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi zajęcia z geometrii wykreślnej, komputerowego wspomagania projektowania CAD i BIM, wizualizacji i modelowania parametrycznego na studiach dziennych oraz podyplomowych.

Do 01.2023 roku był promotorem 23 magisterskich, 94 prac inżynierskich na PWr, z których praca Pani Zofii Lipki pt. Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz budynku artysty w Gubinie została nagrodzona w II edycji konkursy Architektura Energoaktywna 2015 i 22 prac dyplomowych na Studiach Podyplomowych PWr. Dodatkowo był promotorem 58 prac inżynierskich na Architekturze Krajobrazu (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu  latach 2011-2014 oraz w latach 2015-2018) i promotorem 70 prac licencjackich na Architekturze Wnętrz (w Wyższej Szkole Humanistycznej w latach 2012-2019). Promotorem 

Od 2019 roku jest opiekunem koła naukowego BIM-iś: https://www.facebook.com/KNBIMis

Jest kierownikiem Zespołu Sztuk Wizualnych, zastępcą kierownika Katedry Architektury i Sztuk Wizualnych, członkiem Rady Wydziału Architektury PWr i wydziałowej komisji ds. jakości kształcenia.

Jest Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Geometrii i Grafiki Inżynierskiej.

Posiada od 2009 roku uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz od 2016 uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjnej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie 

Od 2009 do 2021 roku prowadził własną pracownię projektową o nazwie 5D Pracownia Projektowa Przemysław Wojsznis. Jest autorem dziesiątek projektów budynków, przebudów i zagospodarowani terenu w tym pod budownictwo sportowe obecnie specjalizuje się w wykonywaniu projektów budynków mieszkalnych jednorodzinnych, w których istotne jest indywidualne podejście do wymagań Inwestora. Podczas codziennej pracy wykonuje modele 3D, które prezentuje Inwestorowi z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości w technologii BIM-x oraz wszystkimi innymi możliwościami płynącymi z wykorzystania technologii BIM.

W 2009 roku uzyskał stopień doktora. Pracę doktorską wykonywał najpierw pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. arch. Andrzeja Grudzińskiego, a ukończył, po śmierci Pana Profesora, pod kierunkiem Prof. dr hab. inż. arch. Elżbiety Trockiej - Leszczyńskiej. W doktoracie pod tyt. "Techniki wspomagające projektowanie widowni hal sportowych" zajmował się prawidłowym projektowaniem i programami sprawdzającymi pole widzenia z każdego miejsca na widowni.

W latach 2005/06 przebywał na stypendium doktoranckim na TU Dresden u prof. Jorga Joppiena.

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, który ukończył w roku 2001.

Był Przewodniczący Samorządu Studentów PWr w latach 1999-2001. Był wieloletnim Akademickim Organizatorem Sportu i Rekreacji AZS PWr. Założycielem i prezesem sekcji żeglarskiej AZS PWr. Startował w Mistrzostwach Polski Politechnik w żeglarstwie w klasie "OMEGA", gdzie w 1999 roku drużyna Politechniki Wrocławskiej zajęła 1 miejsce. Startował w mistrzostwach polski DZ (7 miejsce w 2004 r., 8 miejsce w 2003 r.) i Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu uzyskując 3 miejsce.

Uzyskał Dyplomy Rektora za wzorową postawę i ofiarną pracę społeczną w roku akademickim: 1997/1998, 1999/2000 i 2000/2001.

Otrzymał w dniu 12.04.1999 srebrną odznakę Akademickiego Związku Sportowego Legitymacja nr 4265 oraz w dniu 04.11.2002 roku Złotą odznakę Akademickiego Związku Sportowego Legitymacja nr 5073

Posiada patent sternika jachtowego oraz sternika motorowodnego. Posiada uprawnienia opiekuna obozów i kolonii. Był instruktorem żeglarstwa na wielu obozach szkoleniowych, opiekunem kilku grup obozowiczów wyjeżdzających za granicę naszego kraju.

w 1994 roku ukończył z wynikiem celującym Liceum Zawodowe Renowacji Zabytków Architektury przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie zdał egzamin z nauki zawodu i wykonał jako pracę dyplomową gipsową wazę rzymską o wysokości ponad 1m. Uzyskał tym samym zawód murarz - sztukator.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 72 we Wrocławiu, gdzie trenował pływanie osiągając wiele medali na zawodach o zasięgu lokalnym i krajowym. 

 

 

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję